13 квітня 2022 року в. о. генерального директора НДІ «Украгропромпродуктивність» Володимир Івченко, головний науковий співробітник Алла Солошонок та старший науковий співробітник Алла Любченко взяли участь у онлайн-заході «Зміни в аграрній політиці в Україні – шанси та можливості у стані війни», організованому у рамках проєкту Німецько-український агрополітичний діалог (APD) при Національній асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України «Дорада»

Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (IAMO, Німеччина), Київська школа економіки (KSE, Україна), Вагенінгенський університет  та науково-дослідний центр (WUR, Нідерланди) та Німецько-український агрополітичний діалог (APD, Україна) спільно проводять серію панельних дискусій на тему «Чи призведе повномасштабне російське вторгнення в Україну у 2022 році до кардинальних змін на агропродовольчих ринках?». Метою цих заходів є об’єднання ґрунтовних знань та висновків про поточні загрози та прогнози впливу війни на місцеві та глобальні агропродовольчі ринки та надання громадськості професійної експертизи з зазначеної тематики.

13 квітня 2022 року відбулася 3 дискусія у онлайн-форматі на тему «Зміни в аграрній політиці в Україні – шанси та можливості у стані війни», організована у рамках проєкту Німецько-український агрополітичний діалог (APD) при Національній асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України «Дорада».

Відомі експерти, що представляють різні сфери компетенцій та географічні регіони, дослідили та обговорили коротко- та довгострокові наслідки російської агресії на доступність та ціни на сільськогосподарську продукцію, структури торгівлі, галузі виробництва аграрної продукції, національні продовольчі політики та багато інших аспектів війни в Україні.

Вступне слово виголосила Марія Ярошко, виконуюча обов’язки  керівника проєкту Німецько-український агрополітичний діалог, яка окреслила основні позиції програми заходу.

Учасників заходу привітала Офелія Нік, Парламентський статс-секретар Федерального міністерства продовольства і сільського господарства ФРН.

З ключовими доповідями виступили:

Микола Пугачов, заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» – «Необхідні зміни в українській аграрній політиці – наукове бачення подальшої стратегії»;

Павло Коваль, генеральний директор ВГО «Українська аграрна конфедерація», член ВАФ – «Необхідні зміни в українській аграрній політиці – підприємницьке бачення подальшої стратегії».

Доповідачі проаналізували основні загрози та виклики на сьогодні, реальні позиції аграрного сектору, першочергові цілі, зокрема проведення посівної кампанії в державі, стратегічне бачення подальшого розвитку та багато інших питань, викладених з різних точок зору – науки та бізнесу.

В дискусії взяли участь Олена Дадус, заступник директора департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України, Альфонс Бальманн, директор IAMO, керівник відділу структурних змін, Ігор Абрам’юк, директор з розвитку Всеукраїнської асоціації громад та інші учасники.

Із заключним словом до учасників заходу звернувся Франк Мюллер, аташе з аграрних питань Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, який подякував за змістовні доповіді та дискусії і за організацію онлайн-заходу.